Search
 

Austeru ēdienkarte

Austeres

RESTORĀNS BURŽUJS KATRU DIENU PIEDĀVĀ PLAŠU SVAIGU AUSTERU IZVĒLI.

Wild No.2 / Nīderlande
3,50/gab

Austere, kura augusi savvaļā. Izceļas ar gaļīgumu, jo visas dzīves garumā atrodas dabiskos paisumu un bēgumu apstākļos. Vidēji sāļa, ar patīkamu joda niansi.

SUPREME DE PREMIER No.2 / īRIJA
3,50/gab

Īrijā audzēta austere. Ļoti gaļīga un salīdzinoši liela austere, ar daudzslāņainu un izteiktu garšu. Pateicoties vairāk kā 6 mēnešu izturēšanai saldūdens baseinos, tai ir izteikti salda pēcgarša.

FLEUR DES EAUX No.2 / Francija
3,50/gab

Šīs austeres audzētas Francijas dienvidu piekrastē. Nosaukums „zieds ūdenī”. Tām piemīt izcili skaista gliemežnīcas forma, kas atgādina –”Es esmu franču modele!” Tās struktūra ir svaigi kraukšķīga, blīva un gaļīga. Nedaudz salda, pikanta garša. Patīkams līdzsvars starp sāļumu un vieglu saldenumu. Sākumā izceļas jūras ūdens sāļums, ko pakāpeniski nomaina viegli salda gara pēcgarša.

Poesie No.2 / Īrija
3.50/gab

Austere no Normandijas reģiona Francijā. Pateicoties minerālu un planktonu bagātajam ūdenim, lielajiem vējiem, austere ir ieguvusi savu neatkārtojamo garšu. Sākumā var just nedaudz joda piegaršu, bet tam seko maiga, viegli saldena pēcgarša. Aromātā pelēkais muskuss, okeāna sālsūdens, zaļa gurķa rūgtenums, citrona nianse. Pateicoties šīm iezīmēm austere ir ieguvusi 2016. un 2017. gadā zelta medaļu Parīzē.

Sentinelle No.2 / Francija
4.00/gab

Tāpat kā Ostra Regal, arī šī austere ir slavenās franču Butrē ģimenes (Boutrais) lolojums – dzimusi Francijā, uzaugusi Clew Bay un pēc tam Dundrum krastos, savukārt pēdējais posms notiek tās dzimtenē Francijā, lai izceltu katras augšanas vietas labākās īpašības. Austere ir gaļīga un kraukšīga, sajūtot nelielas lazdu riekstu notis un pēcgaršā mēles sānos var just joda pēcgaršu, kas nākusi no svaigas jūras.

UMAMI No.3 / Īrija
4.00/gab

Īrijā audzēta austere, ko radījis izcilais Japāņu austeru guru Mr.Kobayashi. Šīs izslavētās austeres ierindojas starp pasaules labākajām austerēm un ir pazīstamas ar īpašu garšu – Umami – ko dēvē par “piekto” garšu. Piesātināti svaiga, ar sāļu pēcgaršu. Nedaudz saldena un krēmīga struktūra.

OSTRA REGAL NO.3 / ĪRIJA
4.50/gab

Šī izcilā super speciale austere audzēta pēc īpašām Butrē ģimenes (Famille Boutrais) tradīcijām. Audzēšanas process ir garš un sarežģīts. Tās izcelsme ir Francija (Vendée), no kurienes mazās austerītes (seeds) ceļo uz Īriju (Clew Bay), kur pēc 18 mēnešiem tās, sasniegušas 3-4 cm, tiek šķirotas pēc lieluma un firmas kvalitātes. Turpmāk šī izlase notiek vēl 2 gadus slēgtā līcī (Conche de Bannow), kuru vairākas upes apgādā ar saldūdeni un tā īpašais reljefs neļauj aizplūst paisumu laikā ieskalotam planktonam. Šeit austeres tiks pārcilātas vēl vairāk kā 60 reižu, lai gūtu maksimāli labus kvalitātes rādītājus – tās “gaļīgumu” un saldo garšu.

Par garšu. Sākumā ir jūtama joda, minerālu un aļģu nianses, kam seko patīkama, salda, lieliski sabalansēta riekstu pēcgarša.

Gillardeau No.3 / Īrija
4.50/gab

Gillardeau ģimenes kompānija tika dibināta 1898.gadā un austeres tiek audzētas pēc stingriem noteikumiem jau četrās paaudzēs. Deviņus mēnešus pēc dzimšanas Normandijā vai Korkas grāfistē Īrijā, mazās austerītes tiek ievietotas metāla maisos un uz trīs gadiem tiek iegremdētas Merenne – Oleron dziļajos ūdeņos, kas bagāti ar fito-planktonu, kas ir austeru pamata uzturā. Austeru blīvums un kvadrātmetru tiek izvēlēts apzināti zems, lai katrai no tām būtu telpa un pietiekami daudz barības vielu. Nereti tās dēvē par “Rolls-Royce” austerēm. Tās ir tik atzītas un godalgotas, ka Gillardeau ģimene, lai novērstu viltošanu, uz katras austeres  čaulas ar lāzera gravēšanu izveido iniciāli “G”. Gillardeau austerei ir pikants aromāts un bagātīga, vienlaikus saldena un sāļa garša, ar maigu, augļainu pēcgaršu.

KOMPLEKTI

Visas austeres pasniedzam ar melniem trifeļu grauzdiņiem, svaigu citronu un tradicionālo Mignonette mērci.

BURŽUJA BROKASTIS
12.00

3 austeres (3 dažādas pa 1 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPREME (Īrija), POESIE (Francija) + 1 glāze baltvīna 150ml:
– Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Comte Leloup 2012 12% Francija/Loire

BURŽUĀZIJAS DISKRĒTAIS ŠARMS
24.00

6 austeres (6 dažādas pa 1 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPEME (Īrija), POESIE (Francija), FLEUR DES EAUX (Francija), UMAMI (Īrija), SENTINELLE (Francija/Īrija) + 1 glāze baltvīna vai dzirkstošā vīna 150ml:
– Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Comte Leloup 2012 12% Francija/Loire
– Simonnet Febvre Cremant de Bourgogne Blanc Brut 12% Francija/Bourgogne

Bourgeous /Buržuā/
36.00

8 austeres (8 dažādas pa 1 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPEME (Īrija), POESIE (Francija), FLEUR DES EAUX (Francija), UMAMI (Īrija), SENTINELLE (Francija/Īrija), GILLARDEAU (Francija), OSTRA REGAL (Francija/Īrija) + 1 glāze šampanieša:
– Bonnaire Grand Cru Brut Halves 12%, Francija/Champagne

Pērļu Mednieks
48.00

12 austeres (6 dažādas  pa 2 gab.) – POESIE (Francija), FLEUR DES EAUX (Francija), UMAMI (Īrija), SENTINELLE (Francija), GILLARDEAU (Francija), OSTRA REGAL (Francija/Īrija) + 2 glāzes baltvīna vai dzirkstošā vīna:
– Simonnet Febvre Petit Chablis 2.13 12.5% Francija/Brugundija

vai

– Simonnet Febvre Cremant de Bourgogne Blanc Brut 12%, Francija/Brugundija

Zelta Ducis
60.00

12 austeres (6 dažādas  pa 2 gab.) – POESIE (Francija), FLEUR DES EAUX (Francija), UMAMI (Īrija), SENTINELLE (Francija), GILLARDEAU (Francija), OSTRA REGAL (Francija/Īrija) + šampanietis

1 mazā pudele (375 ml)
– Bonnaire Grand Cru Brut Halves 12%, Francija/Champagne

– Andre Clouet Grande Reserve Brut Halves 12%, Francija/Champagne

Sorry, the comment form is closed at this time.