Search
 

Austeru festivāls

Par festivālu

Sestdien, 9.septembrī, Berga Bazārā norisināsies nu jau trešais Austeru festivāls. Šajā reizē pasākumu papildinās divi čempionāti – austeru ātrvēršanā un ātrēšanā.

Latvijas austeru ātrvērējus vērtēs profesionāla žūrija, kuras priekšgalā būs pasaules čempions austeru atvēršanā – igaunis, Tallink Grupp galvenais šefpavārs Anti Lepik. Viņš spēj 30 austeres atvērt nepilnās 3 minūtēs, darot to ne tikai ātri, bet arī tīri – lai austeri uzreiz var baudīt. “Man ir liels prieks, ka Latvijā notiek šāda veida pasākumi, kas ir ļoti populāri visā pasaulē. Ar interesi vērošu, kā veiksies Latvijas profesionāļiem, iespējams, kāds no viņiem drīzumā man varēs sastādīt konkurenci pasaules mēroga sacensībās,” atzīmē Lepik. Viņš par pasaules čempionu austeru atvēršanā ticis kronēts divas reizes – 2014. un 2015.gadā.

Austeru festivāla ietvaros norisināsies arī austeru ātrēšanas sacensības. To dalībniekiem būs pēc iespējas ātrāk jāapēd divi duči (24gab.) austeru. “Pēc tam, kad žūrija būs pārbaudījusi, cik pareizi un tīri atvērtas austeres, tās tiks nodotas ēdāju rīcībā un noskaidrosim arī Latvijas ātrākos austeru baudītājus,” stāsta viens no festivāla rīkotājiem, Fans of Oysters vadītājs Mārtiņš Reinis. Viņš atzīmē, ka ar katru gadu austeru cienītāju skaits kļūst arvien lielāks. Ja pagājušā festivāla laikā tika apēstas 2,5 tūkstoši austeru, tad šajā pasākuma plānots sasniegt jaunu rekordu – kopumā notiesājot vismaz 3000 austeru.

Lai popularizētu austeru baudīšanas kultūru Latvijā, arī šī festivāla laikā notiks dažādi informatīvi semināri un meistarklases. Pasākuma apmeklētāji varēs nobaudīt kā svaigas, tā arī dažādos veidos pagatavotas austeres un daudzveidīgu jūras velšu klāstu. Festivāla laikā būs arī iespēja pamēģināt, kā konkrētu austeru šķirnēm piestāv īpaši piemeklētas šampanieša, vīna un alus šķirnes.

Darbosies bērnu stūrītis, austeru vāciņu apgleznošanas darbnīca, notiks konkursi, sacensības un citas jautras aktivitātes. Pasākumu vadīs Rihards Čerkovskis, par muzikālo baudījumu rūpēsies jauno mūziķu apvienība Ēriks Miezis Experiment, kuri akadēmiskās mūzikas iespaidā radītus formas risinājumus ievīs džeza un pasaules mūzikai raksturīgā improvizācijā. Programmā būs dzirdami džeza standartu, populāru dziesmu, kā arī latviešu tautas melodiju aranžējumi. Tiem, kas joprojām nav ne reizi pagaršojuši austeres, Anti Lepik velta šādu vārdus: “Noteikti to izdariet – austere garšo kā Sirēnas skūpsts un tajās ir īsta vitamīnu jūra!”

Šajā dienā Berga Bazārā būs iespējams arī aplūkot fotoprojektu Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos, kurā iekļauti Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Šis projekts mudina Latvijas muižu apskati iekļaut tūrisma braucienos, apceļojot Latviju.

Ieeja pasākumā no plkst.12:00. Festivāla ilgums – visas dienas garumā. Norises vieta – Berga Bazārs no Dzirnavu ielas ieejas pie restorāna Buržujs, kafejnīcas Kanēļa konditoreja un Birojnīcas.
Pēc pasākuma noslēguma plkst.22:00 izturīgākie festivāla viesi tiks gaidīti uz afterparty ar austerēm, dīdžeju un dzērieniem, kas norisināsies restorānā Kas Dārzā Vecrīgā.

Plašāka informācija Facebook/Buržujs, www.burzujs.lv
VIP galdiņu rezervācija pa tālruni: 2989488

Sorry, the comment form is closed at this time.