Search
 

Oyster Menu

Austeres

RESTORĀNS BURŽUJS KATRU DIENU PIEDĀVĀ PLAŠU SVAIGU AUSTERU IZVĒLI.

1 gab. / 3.00 €
1/2 ducis = 6 gab. / 18.00 €
1/1 ducis = 12 gab. / 36.00 €

Wild No.2 / Nīderlande

Austere, kura augusi savvaļā. Izceļas ar gaļīgumu, jo visas dzīves garumā atrodas dabiskos paisumu un bēgumu apstākļos. Vidēji sāļa, ar patīkamu joda niansi.

SUPREME DE PREMIER No.2 / īRIJA

Īrijā audzēta austere. Ļoti gaļīga un salīdzinoši liela austere, ar daudzslāņainu un izteiktu garšu. Pateicoties vairāk kā 6 mēnešu izturēšanai saldūdens baseinos, tai ir izteikti salda pēcgarša.

FLEUR DES EAUX No.2 / Francija

Šīs austeres audzētas Francijas dienvidu piekrastē. Nosaukums „zieds ūdenī”. Tām piemīt izcili skaista gliemežnīcas forma, kas atgādina –”Es esmu franču modele!” Tās struktūra ir svaigi kraukšķīga, blīva un gaļīga. Nedaudz salda, pikanta garša. Patīkams līdzsvars starp sāļumu un vieglu saldenumu. Sākumā izceļas jūras ūdens sāļums, ko pakāpeniski nomaina viegli salda gara pēcgarša.

UMAMI No.3 / Īrija

Īrijā audzēta austere, ko radījis izcilais Japāņu austeru guru Mr.Kobayashi. Šīs izslavētās austeres ierindojas starp pasaules labākajām austerēm un ir pazīstamas ar īpašu garšu – Umami – ko dēvē par “piekto” garšu. Piesātināti svaiga, ar sāļu pēcgaršu. Nedaudz saldena un krēmīga struktūra.

OSTRA REGAL NO.2 / ĪRIJA

Šī izcilā super speciale austere audzēta pēc īpašām Butrē ģimenes (Famille Boutrais) tradīcijām. Audzēšanas process ir garš un sarežģīts. Tās izcelsme ir Francija (Vendée), no kurienes mazās austerītes (seeds) ceļo uz Īriju (Clew Bay), kur pēc 18 mēnešiem tās, sasniegušas 3-4 cm, tiek šķirotas pēc lieluma un firmas kvalitātes. Turpmāk šī izlase notiek vēl 2 gadus slēgtā līcī (Conche de Bannow), kuru vairākas upes apgādā ar saldūdeni un tā īpašais reljefs neļauj aizplūst paisumu laikā ieskalotam planktonam. Šeit austeres tiks pārcilātas vēl vairāk kā 60 reižu, lai gūtu maksimāli labus kvalitātes rādītājus – tās “gaļīgumu” un saldo garšu.

Par garšu. Sākumā ir jūtama joda, minerālu un aļģu nianses, kam seko patīkama, salda, lieliski sabalansēta riekstu pēcgarša.

KOMPLEKTI

Visas austeres pasniedzam ar melniem trifeļu grauzdiņiem, svaigu citronu un tradicionālo Mignonette mērci.

BURŽUJA BROKASTIS
12.00

3 austeres (3 x 1 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPREME DE PREMIER (Īrija), FLEUR DES EAUX (Francija) + 1 glāze baltvīna 150ml:
– Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Comte Leloup 2012 12% Francija/Loire

BURŽUĀZIJAS DISKRĒTAIS ŠARMS
22.00

6 austeres (3 x 2 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPREME DE PREMIER (Īrija), FLEUR DES EAUX (Francija) + 1 glāze baltvīna vai dzirkstošā vīna 150ml:
– Simonnet Febvre Chablis 2014 12.5% Francija/Bourgogne
– Domaine Chavy-Chouet Cremant de Bourgogne Blanc de Blancs Brut, 12% Francija

PĒRĻU MEDNIEKS
42.00

12 austeres (4 x 3 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPREME DE PREMIER (Īrija), FLEUR DES EAUX (Francija), UMAMI (Īrija) + 2 glāzes baltvīna vai dzirkstošā vīna 150ml:
– Simonnet Febvre Chablis 2014 12.5% Francija/Bourgogne
– Domaine Chavy-Chouet Cremant de Bourgogne Blanc de Blancs Brut, 12% Francija

vai

– 1 pudele (375 ml) Remoissenet Pere&Fils Chablis Amiral Vernon Halves 2012 12.5%

SPECIAL GRAND CRU
55.00

12 austeres (4 x 3 gab.) – WILD (Nīderlande), SUPREME DE PREMIER (Īrija), FLEUR DES EAUX (Francija), UMAMI (Īrija)
+šampanietis
– 2 glāzes (2x150ml) Robert Moncuit Blanc de Blancs Grand Cru Extra Brut, 12%

vai

– 1 pudele (375ml) André Clouet Grande Reserve Brut Halves 12%

Sorry, the comment form is closed at this time.